• slide1
  • slide2
  • slide3

Szanowni Państwo!

Do końca 2013 r., najpóźniej wiosną 2014 r. zbudowana zostanie główna linia gazociągu łącząca Wronowice z Osiedlem Przygoń, która będzie położona wzdłuż ulic: Ogrodowej, Nowobrackiej, Brackiej, Błękitnej, Zakopiańskiej, Sandomierskiej i Kolonijnej. Taki plan budowy został już zatwierdzony. Po zbudowaniu głównej linii gazowniczej Spółka Gazownictwa przystąpi do realizacji przyłączeń najwcześniej wiosną 2014 r.

Szanowni Mieszkańcy, jeśli chcemy, żeby rozbudowano sieć linii gazowniczych i żeby w przyszłości mieszkańcy Kolumny, Osiedla Wronowic i okolic mogli korzystać z gazu ziemnego w swoich domach musimy szybko się zorganizować.

  • Większe szanse mamy w przypadku złożenia zgłoszenia zbiorowego, w przygotowaniu którego pomoże Państwu Stowarzyszenie Nasza Kolumna.
  • W pierwszej kolejności prosimy Państwa o wypełnienie ankiety przygotowanej przez Mazowiecką Spółkę Gazownictwa i umieszczoną na stronie Stowarzyszenia Nasza Kolumna (druk ankiety). Wypełnioną ankietę prosimy o przekazanie do punktów zbierania ankiet tj. do szkoły do sekretariatu pracującego w godzinach od 7.30 do 15.30, do sklepu ABC lub Apteki Leśnej.
  • Na podstawie złożonych przez Państwa ankiet Spółka opracuje plan rozbudowy gazociągu na terenie Kolumny.
  • Kolejnym dokumentem, który będziecie Państwo musieli przygotowywać, to wniosek o określenie warunków przyłączenia, do którego należy również przygotować załączniki (wrzesień – październik 2013).

Koszt przyłącza, które będzie doprowadzone do ogrodzenia Państwa posesji to 2500 zł. Pozostałe koszty położenia linii do budynku i modernizacja lub budowa instalacji wewnątrz mieszkania to kwota od 3000 zł do 12000 zł. Szacowany koszt rocznego zużycia gazu do ogrzewania domu o powierzchni 130 m2 i grzania wody to kwota 5000 zł.

Na chwilę obecną nie mamy informacji na temat możliwości uzyskania dotacji ze środków zewnętrznych (unijnych). Stowarzyszenie Nasza Kolumna będzie negocjować z BOŚ lub BS w Poddębicach warunki uzyskania dla zainteresowanych niskooprocentowanych kredytów.

Bardzo serdecznie prosimy o przekazanie informacji swoim sąsiadom i włączenie się do tej inicjatywy społecznej. Być może dzięki Państwa zaangażowaniu odniesiemy sukces.

Telefon do pani Krystyny Politańskiej: 512 528 476

 

Orientacyjna mapka planowanej inwestycji - link do mapy.